LV
RU

Lepojamies!

Lepojamies! Latvijas Ārstu biedrības balvas Gada farmaceits ieguvēju nosaka sabiedrības, tostarp aptieku klientu balsojums.

Jau divus gadus pēc kārtas tas ir piešķirts SIA Latvijas aptieka farmaceitam! Par Gada farmaceitu 2021 atzīts VLADIMIRS KEIDĀNS (Ziepniekkalna aptieka). Mūsu jaunajam kolēģim, LFB biedram veltīti sirsnīgi vārdi, piemēram: „zinošs, atsaucīgs, izpalīdzīgs, ieklausās cilvēkos, sniedz labus padomus, izvērtē situāciju, nav vienaldzīgs”. Tas ir augsts novērtējums arī Latvijas aptiekai – ka tā patiešām ir Cilvēcīgākais aptieku tīkls, kam rūp tās klienti. Paldies par augsto novērtējumu, un lepojamies ar Vladimiru!
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.