Litotripsija – modernākā nierakmeņu ārstēšana Baltijā
Jaunā ARS Diagnostikas klīnika ir Latvijā vienīgā ārstniecības iestāde, kur ambulatori veic litotripsiju - nierakmeņu skaldīšanu ar vācu medicīnisko iekārtu ražotāja DornierMedTech jaunākās paaudzes iekārtu Dornier Gemini.
Der zināt:
- Nierakmeņus likvidē ātri un nesāpīgi ar triecienviļņu palīdzību. Pēc procedūras tūdaļ var doties mājup.
- Nierakmeņu skaldīšanu Medicīnas sabiedrībā ARS veic kopš 1995. gada, apmēram 1500–1800 procedūras gadā. Salīdzinot ar iepriekšējās paaudzes tehnoloģiju, šī sniedz par 80% labāku rezultātu. Triecienvilnis spēj sasniegt pat tos nierakmeņus, kuri atrodas ļoti dziļi.
- Jaunā metode ir piemērota arī bērniem.
Iepriekš IR jāsagatavojas
Litotripsijas laikā diagnostiku neveic, uz to jāierodas iepriekš izmeklētam: jāņem līdzi visi ultrasonogrāfijas, rentgena vai datortomogrāfijas attēli, kā arī asinsreces, kreatīna un urīna analīžu rezultāti. Pirms procedūras 4 stundas nedrīkst ēst, 2 stundas – dzert. Uz procedūru jāņem līdzi pavadonis, kas palīdz pēc tam nokļūt mājās, jo pēc litotripsijas cilvēks jūtas mazliet apreibis un nedrīkst sēsties pie automašīnas stūres.
Bez sāpēm un anestēzijas
Procedūra ilgstapmēram40 minūtes. Pacients ērti guļ uz īpaša galda. Rentgena vai ultraskaņas kontrolē precizē nierakmens atrašanās vietu un uz to raida augstas intensitātes triecienviļņus. Tie iet cauri mīkstajiem audiem. Sasniedzot nierakmeni, viļņi tajā rada plaisas un sadrupina, lai pēc tam tas varētu ar urīnu dabiskā veidā izdalīties pa urīnceļiem.
Procedūra nav sāpīga, bet jūtama, tāpēc neizmantojam narkozi, bet gan atsāpinošus un nomierinošus medikamentus. Vienā reizē parasti sadrupina tikai vienu akmeni. Ja akmens ir ļoti liels, vai to ir daudz, ir nepieciešamas vairākas procedūras
Pēc procedūras
Pēc litotripsijas tūdaļ var doties mājās un nākamajā dienā atgriezties ierastajā dzīves ritmā. Pāris dienas pēc procedūras urīns var būt asiņains, duļķains, jo sadrupinātais akmens virzās laukā pa urīnceļiem. Drupšanas efekts var izpausties arī vēl kādus mēnesi pēc procedūras.
Gemini priekšrocības:
- Iekārtai ir attēlu atmiņa, kas sniedz plašas dokumentēšanas un salīdzināšanas iespējas. Veicot atkārtotu litotripsiju, ārsts var izvērtēt iepriekšējās rezultātus.
- Iekārta ir pielāgota arī pacientiem ar augstu ķermeņa masu – līdz 250 kg.
Zināšanai: ja nierakmeņu slimības ārstēšanu apmaksā valsts, nierakmeņu skaldīšana ar Gemini iekārtu izmaksā 4,27 eiro.
Adrese:
ARS Diagnostikas klīnika Jāņa Asara ielā 3, Rīgā.
*Iepriekšējs pieraksts pa tālr.: +371 67 201 005
www.ars-med.lv
Uzdot jautājumu
|
Uzdot jautājumu
|
Uzdot jautājumu
|
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.