LV
RU

Lūpas jāsaudzē!

Lūpas jāsaudzē!

Plāna un ļoti jutīga – tāda ir lūpu āda, tāpēc tā jāsaudzē un atbilstoši jākopj


Lūpu āda sastāv no trim daļām – ādas, pārejas daļas un gļotādas, tai nav aizsardzības audu (nav tauku un sviedru dziedzeru, kā arī pigmenta šūnu melanocītu, kas producē melanīnu), apkārt atrodas miljoniem nervu galu, jušanas receptoru, bet pārejas jeb sārtajā daļā ir daudz sīku kapilāru. Kādus lūpu kopšanas līdzekļus izvēlēties tagad, kad ārā ir auksts, vējains un obligāti jānēsā sejas maska, bet telpās ādu sausina centrālapkure?

LŪPU BALZAMS – tas noder ikvienam, gan pieaugušajiem, gan bērniem, gan sievietēm, gan vīriešiem, jo mazina lūpu ādas lobīšanos, pateicoties dabīgām, aizsargājošām, mitrinošām un barojošām vielām. Bērniem ir speciāls lūpu balzams, savukārt vīriešiem piemēroti sportam paredzētie produkti, kas nespīd. Balzamu uzklāj pāris milimetru no lūpu kontūras un ik pa laikam atjauno.

HIGIĒNISKĀ POMĀDE – tai ir stingrāka konsistence, sastāvā parasti ietilpst glicerīns, vazelīns un vairākas eļļas. Lieto, uzturoties gan ārā, gan telpās, jo šāda pomāde labi mitrina ādu. Aizsargkārtiņu atjauno 3–4 reizes dienā. LŪPUKRĀSA – šai gadalaikā ieteicams izvēlēties tādu, kas bagātināta ar barojošām vielām un vitamīniem. Pirms uzkrāsošanas lūpām uzklāj krēmu vai lūpu balzamu, bet pēc lūpukrāsas noņemšanas viegli samitrina ar lūpu balzamu. ! Matētā lūpukrāsa ir ilgnoturīga, tāpēc tā lūpu maigo ādu sausina.

LŪPU SPĪDUMS – parasti ar noturīgu, intensīvu spīdumu un krāsu. Ziemā nav vēlams ikdienā lietot hialuronskābi saturošus spīdumus, jo zemā temperatūrā tie maina konsistenci, un āda vairāk jūt salu.

LŪPU SVIESTS – satur šī sviestu un mandeļu eļļu, kas nodrošina intensīvu lūpu ādas mitrināšanu un ilgstošu kopšanu. Uzklāj no rīta un vēl vairākas reizes dienā.

LŪPU SERUMS – dziļi mitrina, baro un intensīvi atjauno lūpu ādu. Sastāvā ir avokado vai kafijas koka eļļa, mango sviests, E vitamīns, silīcijs un citas vērtīgas bioloģiski aktīvas vielas.

KRĒMS – to lūpām uzklāj pirms gulētiešanas, lai nodrošinātu mitrināšanu. Šad tad var pievienot lāsīti tējas koka eļļas, jo tai piemīt antibakteriāla un pretsēnīšu iedarbība.

LŪPU MASKA – mitrinoša, barojoša. Sastāvā ir jūras aļģes, hialuronskābe utt. Var izmantot katru dienu, un efekts jūtams uzreiz.

LŪPU SKRUBIS – ja lūpas ir sausas, lieto 1–2 reizes nedēļā, bet tas jādara uzmanīgi, lai netraumētu un nekairinātu lūpu maigo ādu. Pēc tam jāuzklāj barojošs krēms, lūpu balzams vai eļļa.

Ja plaisā lūpu kaktiņi, iespējams, organismā trūkst dzelzs, A, PP un B vitamīnu, sevišķi B2 un B6.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.