LV
RU

Matu izkrišana. Vai vīrieši un sievietes to uztver vienādi?

Matu izkrišana. Vai vīrieši un sievietes to uztver vienādi? Jā, ir atšķirības uztverē par matu izkrišanu starp vīriešiem un sievietēm. Šīs atšķirības daļēji ir saistītas ar sociālajiem un kultūras faktoriem, bioloģiskajām atšķirībām un individuālajām emocionālajām reakcijām. Šeit ir dažas no galvenajām atšķirībām.



Aspekts

Sievietes

Vīrieši

Estētika un sociālie normatīvi

Skaisti mati bieži tiek saistīti ar sievišķību un pievilcību.

Var būt saistīti ar vīrišķību un pašpārliecību.

Bioloģiskais faktors, kas ietekmē matu stāvokli

Hormonālās izmaiņas, grūtniecība un menopauze var ietekmēt matu izkrišanu.

Androgēni, iedzimtība, vecums, dzīvesveids un uzturs var veicināt matu izkrišanu.

Emocionālā reakcija

Var izraisīt zemu pašvērtējumu un neapmierinātību ar izskatu.

Var izraisīt zemu pašvērtējumu un trauksmi par pievilcību.

Atklātība un sarunas

Var būt atklātākas un dalīties ar emocijām un problēmām.

Var būt mazāk noskaņoti dalīties ar emocijām vai problēmām.

Risinājumi un ārstēšana

Var izmantot dažādas matu kosmētikas un risinājumus.

Bieži izvēlas matu transplantāciju un citus ārstēšanas veidus.


 

Šie ir vispārināti punkti, un katram indivīdam var būt unikālas atkāpes vai izjūtas attiecībā uz matu izkrišanu atkarībā no viņu personīgajām vērtībām, pieredzes un emocionālās reakcijas.

Saistībā ar matu augšanu un to veselību arvien biežāk tiek pieminēts biotīns. Ko mēs par to zinām?

Biotīns - arī pazīstams kā vitamīns H vai B7, palīdz ķermenim pārstrādāt pārtikas vielas par enerģiju un veic citus svarīgus procesus. Daži pētījumi un pieredze liecina, ka biotīnam var būt pozitīva ietekme uz matu stāvokli. Pastiprināta matu izkrišana, nagu un matu pārmērīgs trauslums? Kopā ar citiem simptomiem tie var būt biotīna deficīta simptomi.

 

Matu augšanas veicināšana: Biotīns ir saistīts ar aminoskābju un taukskābju sintēzi, kas ir nepieciešama veselīgu matu augšanai. Tādēļ uzskata, ka biotīns var palīdzēt uzlabot matu augšanu.

Nagu stiprināšana: Biotīns arī var veicināt nagu stiprināšanu un veselību, un tāpēc tas tiek izmantots arī nagu problēmu risināšanai.

Tas ir ūdenī šķīstošs vitamīns. Šeit ir daži pārtikas produkti, kas ir labi biotīna avoti:

Olas. Viens no labākajiem biotīna avotiem. Olu dzeltenumi ir īpaši bagāti ar šo vitamīnu.

Rīsi. Pilngraudu rīsi, jo īpaši brūnie rīsi, satur daudz biotīna.

Gaļa. Piemēram, cūkgaļa, vistas gaļa un liellopu gaļa, ir arī biotīna avoti.

Zivis un jūras veltes. Zivīs, piemēram, sardīnēs, lašos, makrelēs un gandrīz visās citās zivju sugās, arī jūras veltēs, piemēram, vēžos.

Sēnes. Daudzas sēņu sugas, tostarp šitaki, satur biotīnu.

Avokado ir bagāts ar dažādām uzturvielām, tostarp arī biotīnu.

Dažādi rieksti un sēklas, piemēram, valrieksti, mandeles, sezama sēklas un linsēklas, satur biotīnu.

Zaļumi un dārzeņi. Piemēram, spināti un brokoļi, var saturēt nelielu biotīna daudzumu.

Uzrunājiet mūsu farmaceitus, ja gribat saņemt papildu info par biotīnu un tā lomu veselības veicināšanā, jo īpaši, runājot par matiem.

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.