LV
RU

Nadziņu asināšana

Nadziņu asināšana ROKAS 

Tās mums vienmēr iet pa priekšu – sasveicinoties, runājot pa telefonu, kaut ko paņemot vai parakstoties. 


Lai rokas jūs nenodotu:

• pēc nomazgāšanas ieziediet tās no pirkstu galiņiem virzienā uz plaukstas pamatni ar krēmu, kas vienlaikus mīkstina arī ienadžus;

• ja rokas mazgā ļoti bieži, tad labāk izvēlēties šķidrās ziepes;

• reizi nedēļā rokas iesmērējiet ar dabīgu eļļu;

• īpaša uzmanība jāvelta nagiem, kas ir roku dabiskā rota;

• manikīru nevajadzētu veikt pārāk bieži, lai ienadži nekļūst cieti.


KĀJAS

Iedomājieties – tās cilvēku viņa dzīves laikā kopā ar apģērbu un iepirkuma somām vismaz divas reizes apnes apkārt zemeslodei!

• Pēc saspringtas darbdienas palutiniet kājas ar relaksējošu peldi. Ūdenim var pievienot, piemēram, aromātisko sāli, vannas putas, zāļu uzlējumu (piemēram, kumelītes, ozolmizas).

• Pēdas mīkstina soda (2 ēdamkarotes uz 1 litru ūdens), savukārt dezinficēšanai noder parastais rupjais sāls. Pēc 10 minūšu vannošanas kājas noskalo ar ūdeni.

• Ja kājas pietūkušas vai nosalušas, asinsrites atjaunošanai noder kontrastvanniņas – kājas pārmaiņus mirkli tur karstā, tad aukstā ūdenī. Atsvaidzinošu efektu sniedz vēss ūdens, kam pievienotas dažas citrona šķēlītes.

• Kad kājas kārtīgi izmērcētas, vieglāk noņemt ādas atmirušo slāni.

• Pēc kāju vannošanas rūpīgi jānoslauka pirkstu starpas, jo mitrums ir ideāla augsne sēnītēm.

• Pēdu svīšanu mazina talks, bet, dodoties gulēt, tās var ieziest ar antiseptisku krēmu.

• Papēžu un ceļgalu kopšanai ieteicami speciāli mīkstinošie krēmi.


Ja papēži sprēgā, profilaksei jālieto A un E vitamīns. Papēžus uz nakti var iesmērēt ar eļļu (piemēram, smiltsērkšķu, olīvu u.c.). Eļļa noder arī ienadžu mīkstināšanai.

Ādas sabiezējumu un nagu ieaugšanu rada pārāk cieši apavi, arī kurpes uz augsta papēža.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.