Nespēja kontrolēt urīna noplūdes
Saglabājiet mieru.
Ja jūsu tuvinieks cieš no garīgas saslimšanas, kā piemēram, demences vai nervu sistēmas slimības, tas bieži ir iemesls, kāpēc netiek atpazīta vajadzība pēc tualetes. Tas var būt ļoti nomācoši jūsu mīļotajam cilvēkam, kad notiek noplūde. Ja ātri reaģēsiet uz notikušo, saglabājot mieru un cieņu, tas palīdzēs tuviniekam uztraukuma gadījumā.
Nodrošinieties ar kvalitatīvu higiēnas izstrādājumu, kas paredzēts urīna noplūdēm.
Ja izvēlētais izstrādājums ir kvalitatīvs, tas novērsīs noplūdes un neļaus izplatīties nepatīkamajam urīna aromātam. Lietotāja apģērbs tiks pasargāts, dzīves vietā nebūs jūtams urīna aromāts, un lietotājs jutīsies komfortabli. Urīnu uzsūcošie izstrādājumi pieejami dažādos izmēros un uzsūkšanas pakāpēs gan sievietēm, gan vīriešiem. Liela daļa cilvēku uzskata, ka apakšbiksēm līdzīgais urīnu uzsūcošais izstrādājums ir daudz pieņemamāks cilvēkiem, kas cieš no garīgām saslimšanām, jo tas ļauj tiem justies “normāli”, lietojot ikdienas apakšveļai līdzīgu izstrādājumu.
Šķidruma uzņemšana.
Jūsu tuvinieks iespējams cenšas uzturā lietot mazāk šķidruma, tomēr tas veicina daudz koncentrētāka urīna veidošanos, pasliktinot situāciju urīnpūslī. Iedrošiniet savu mīļo neierobežot šķidruma uzņemšanu, tādējādi uzturot veselīgu urīnu. Kā jau nojaušat, arī pārāk liels šķidruma patēriņš nav vēlams, jo veicinās biežāku vajadzību urinēt. Mēģiniet turēt līdzsvarā šķidruma patēriņu.
Daži dzērieni veicina vajadzību pēc tualetes.
Protams, mēs nevēlamies likt saviem tuviniekiem atteikties no kā iecienīta, tomēr ziniet, ka kofeīns, alkohols un gāzētie dzērieni veicina biežāku vajadzību urinēt.
Regulāri tualetes apmeklējumi palīdz samazināt noplūdes.
Ja jūsu tuvinieks mēdz aizmirst, kad pienāk laiks apmeklēt tualeti, mēģiniet viņam par to atgādināt. Atkarībā no garīgās veselības stāvokļa, iespējams, jums jāpalīdz mīļajam tikt līdz tualetei, un šajā gadījumā jūs varat palīdzēt, izvēloties apģērbu, kuru ir viegli novilkt, piemēram, platus svārkus vai bikses ar sasienamu aukliņu.
Higiēna un izstrādājumu maiņa.
Jūsu tuvinieks iespējams pats sev nomaina urīnu uzsūcošu izstrādājumu, kad notikusi noplūde. Iespējams, ka viņam nepieciešama jūsu palīdzība. Jebkurā gadījumā pārliecināties, ka tualetē ir viegli pieejams tīrs izstrādājums, un atkritumu kaste izlietotajiem izstrādājumiem ir ar vāku. Urīnu uzsūcošās bikses, kuras pēc lietošanas novelk, atplēšot sānu vīles, palīdz ātrai un tīrai izstrādājuma nomaiņai. Izmēģiniet arī mitrās salvetes, kuras atvieglos ādas kopšanu, un būs daudz maigāka alternatīva par tualetes papīru.
Ādas kopšana.
Urīns var kairināt ādu, kura ir īpaši jūtīga gados vecākiem cilvēkiem. Ir pieejami ādas kopšanas līdzekļi, kuri ātri iesūcas ādā un neļauj urīnam tai piekļūt un to kairināt pat gadījumos, kad cilvēks ilglaicīgi atrodas sēdus stāvoklī. Ja raizējaties par savu tuvinieku ādas stāvokli, griežaties aptiekā pēc ādas kopšanas aizsargkrēma.
Uzziniet vairāk www.TENA.lv
Uzdot jautājumu
|
Uzdot jautājumu
|
Uzdot jautājumu
|
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.