Norūdīties!
Ko darīt? Norūdīties! Tāpat kā vasarā – daudz uzturēties svaigā gaisā, staigāt kājām vai braukt ar velosipēdu, ēst zaļumus. Īsi sakot, jācenšas izmantot tās veselības spēcināšanas iespējas, ko mums piedāvā daba!
Vitamīnus organisms tērē ātri, it sevišķi, ja ir liels enerģijas patēriņš – stress un fiziskā slodze. Ideāli, ja no rīta var izdzert svaigi spiestas sulas glāzi. Kādu sulu dzert? Vislabāk jauktu – piemēram, burkāns, ābols un gabaliņš svaigas bietes. Vai – ķirbis vai kabacis un gabaliņš kāļa vai kolrābja. Vai – gurķis, selerijas sakne un zaļumi. Šādā sulā sakopots visu dzīvo vielu klāsts, kas atrodas pašos augos. Burkānā galvenais ir karotīns, kālī – askorbīnskābe, ābolā – pektīnvielas, gurķī un kabacī – daudz ūdens un minerālvielu. Un tas viss kopā veido aktīvu vielu kompleksu, no kura organisms izvēlas to, kas tam visvairāk vajadzīgs. Svaigi spiestā sulā ir arī bioloģiski aktīvais strukturētais ūdens, ko cilvēka šūnas uzņem daudz veiksmīgāk nekā to ūdeni, ko ikdiena dzeram.
Ik dienu vajadzētu apēst arī vismaz vienu ķiploka daiviņu. Fitoncīdiem piemīt dezinficējošas īpašības, kas novājina baktērijas un vīrusus. Ja pie ķīmiskajiem preparātiem mikroorganismi pamazām pierod un atrod veidu, kā ar tiem sadzīvot, tad pret ķiploka izdalītajām vielām vīrusi un baktērijas ir bezspēcīgas un pierašana neveidojas.
Ja ķiploks kairina kuņģi, nepatīkamās sajūtas mazina, ja tam virsū uzdzer pienu.
Uzdot jautājumu
|
Uzdot jautājumu
|
Uzdot jautājumu
|
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.