LV
RU

Pasargā muguru ar sildošo jostu!

Pasargā muguru ar sildošo jostu! Ziemas sezonai tuvojoties, ir jāvelta īpašas rūpes, lai mugura būtu siltumā un komfortā, jo aukstums var negatīvi ietekmēt muguras veselību.


Ja vasarā mēs varam rosīties iekštelpās un periodiski pārvietoties arī ārā, nepiedzīvojot tik straujas temperatūras svārstības, tad ziemā ir jābūt uzmanīgiem tiem cilvēkiem, kas nepielāgo apģērbu temperatūras izmaiņām, pārvietojoties no iekštelpām ārā. Šādos gadījumos mugura var likt par sevi manīt ļoti ātri, tāpēc medicīniskā elastīgā josta ar sildošu funkciju sargās muguru no aukstuma negatīvās ietekmes.

Latvijas uzņēmums TONUS ELAST ražo medicīniskos elastīgos izstrādājumus veselības uzlabošanai – tajā skaitā sildošās jostas, kas ir cilvēku atzīts produkts daudzu gadu garumā.

Visi produkti tiek izstrādāti ciešā sadarbībā ar ārstiem un zinošiem speciālistiem, ražošanā tiek izmantoti tikai augstākās kvalitātes materiāli, kas atbilst starptautiskiem standartiem.

Sildošās jostas ārpuse ir izgatavota no vilnas, bet iekšpuse – no kokvilnas. Lai pastiprinātu jostas sildošo efektu, to nēsā ar vilnas pusi uz iekšu. Savukārt iedarbībai ar masāžu – ar kokvilnas audumu uz iekšu.

Jostu izmanto profilaktiski, kā arī radikulīta un neirīta gadījumā. Josta mazina sāpes, muskuļu spriedzi un paātrina atveseļošanās procesu. Tās lietošana labvēlīgi ietekmē iekšējos orgānus, maigi balstot un uzlabojot asins mikrocirkulāciju.

Ieteicama arī visiem, kuru darbs ir saistīts ar ilgstošu slodzi mugurkaula jostasvietas un krustu apvidū, kā arī strādājot aukstās telpās un caurvējā. Šādos apstākļos josta būs labs palīgs izvairīties no sāpīga muguras iekaisuma.

Jostu lieto arī rehabilitācijas laika saīsināšanai pēc mugurkaula jostas-krustu daļas traumām un operācijām.

Lai josta pareizi pildītu savu funkciju, liela nozīme ir izmēra noteikšanai.

Jostas izmērs jānosaka, vadoties pēc vidukļa apkārtmēra – atbilstoši tabulai uz iepakojuma vai TONUS ELAST mājaslapā www.tonuselast.com, meklējot, piemēram, produkta modeli TONUS 9509-AM un veicot mērījumus atbilstoši norādītajai izmēru tabulai. ŠĪ modeļa sastāvā ir angoras un merīnaitas vilna. Svarīgi, ka jostas iegāde atmaksāsies ilgtermiņā, jo tā kalpos vairākus gadus, ja tiks pareizi lietota un mazgāta atbilstoši ražotāja noteiktajai instrukcijai.

Muguras sildošā josta ir universāls produkts, kas būs noderīgs ikvienam, jo katra cilvēka mugura ir pelnījusi atrasties siltumā. Būtiski saprast, ka sildošā josta nav tas pats, kas muguras balstošā josta vai korsete. Šo produktu lietošana parasti ir saistīta ar specifiskām medicīniskām indikācijām, visbiežāk tās ir papildinātas ar metāla vai plastmasas ieliktņiem stingrākai fiksācijai. TONUS ELAST ražo arī šādas jostas, tomēr savā starpā tās nevajadzētu jaukt un izmantot vienam un tam pašam mērķim, bet gan izvēlēties atbilstošāko produktu savām vajadzībām.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.