LV
RU

Plakstiņu atdzimšana

Plakstiņu atdzimšana Plakstiņu plastiskā operācija risina gan medicīniskas problēmas gadījumos, kad noslīdējušie plakstiņi apgrūtina redzi, gan estētiskas dabas jautājumus – ļauj saglabāt jauneklīgāku un mundrāku izskatu.

Augšējo plakstiņu plastiskā operācija uzlabo plakstiņu dabisko kontūru, kas zaudējusi to ādas noslīdējuma rezultātā, veidojot nepievilcīgas krunciņas. Papildus iespējams likvidēt tauku nogulsnes, kuras nereti rada pietūkušu un piepampušu acu izskatu. Savukārt apakšējo plakstiņu plastikas laikā tiek koriģēta plakstiņu forma, likvidēti maisiņi zem acīm un liekā āda, kas veido krunciņas.

Operāciju veic bez vispārējas anestēzijas, vienīgi atsevišķos gadījumos jāizvērtē komplikāciju risks, piemēram, ja pacients slimo ar vairogdziedzera saslimšanām, ja ir paaugstināts asinsspiediens, sausās acs sindroms vai problēmas, kas saistītas ar asaru kanālu, glaukoma, kardiovaskulāras slimības, cukura diabēts u.tml.

Pēcoperācijas periodā iespējama tūska, asinsizplūdumi un acu asarošana, bet tas ir īslaicīgi un pakāpeniski izzūd divu nedēļu laikā. Mēnesi pēc plakstiņu plastiskās operācijas jānēsā saulesbrilles.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.