LV
RU

Plašākās krūts diagnostikas iespējas – viss vienuviet!

Plašākās krūts diagnostikas iespējas – viss vienuviet!

Medicīnas sabiedrība ARS piedāvā plašāko un modernāko krūts slimību diagnostiku vienuviet - jaunajā ARS Diagnostikas klīnikā. Līdzvērtīgu iespēju pagaidām citur nav, ne Latvijā, ne Baltijā.

IEVĒRO: savlaicīga diagnostika palīdz atklāt krūts vēzi agrīnā stadijā un ļauj to sekmīgi ārstēt.

Atgādinām, ka Latvijas aptiekas Sudraba kartes īpašniekiem ir 5% atlaide Medicīnas sabiedrības ARS sniegtajiem diagnostikas pakalpojumiem.


 

 



 

Krūts dziedzeru izmeklējumi

Visprecīzākās attēldiagnostikas metodes:

 

  • Mamogrāfija ar tomosintēzi

Padziļinātu krūšu dziedzeru izmeklējumu veic ar jaunākās paaudzes digitālās mamogrāfijas iekārtu Hologic Selenia Dimensions ar tomosintēzes tehnoloģiju, kas apvieno digitālo (2D) un padziļināto izmeklēšanu (3D). Mamogrāfija ar tomosintēzi tiek uzskatīta par mūsdienu zelta standartu krūts vēža diagnostikā. Tomosintēzes tehnoloģija paver agrīnas krūts vēža diagnostikas iespējas, īpaši jaunām sievietēm ar blīvu krūšu struktūru.

Norise: krūts dziedzera skenēšanu veic pa slāņiem ar soli 1 mm, tas ļauj precīzāk analizēt krūšu audus un daudz agrīnāk atklāt aizdomīgas pārmaiņas krūtīs.  Izmeklējums ir komfortabls un nesāpīgs, jo iekārta, pielāgojas sievietes auguma fizioloģiskajām īpatnībām un krūts formai.

Lielie plusi: izmeklējums ar tomosintēzi samazina atkārtotas mamogrāfijas nepieciešamību, turklāt par 15% samazinās kļūdaino atradumu skaits.   Iegūtie attēli tiek digitāli apstrādāti un saglabāti arhīvā, lai, veicot atkārtotus izmeklējumus nākotnē, ir iespēja tos salīdzināt un analizēt. 

 

  • Ultrasonogrāfija

Ar Philips EPIQ 5 – veicblīvu krūts dziedzeru padziļinātu izmeklēšanu ar mērķi precizēt jebkura veida aizdomīgu vai neskaidru veidojumu pēc mamogrāfijas izmeklējuma.

USG kā primāro krūts dziedzeru izmeklēšanas metodi rekomendē jaunām un nedzemdējošām sievietēm līdz 30 gadu vecumam, sievietēm līdz 30 gadu vecumam ar mazām krūtīm, grūtniecēm un sievietēm ar krūšu implantiem.

Der zināt: dažus krūts vēža veidus iespējams diagnosticēt tikai mamogrāfijā, to izpausme ir mikrokalcināti –  nesataustāma krūts vēža forma. Sievietēm līdz 35 gadu vecumam ar blīvu krūšu struktūru mikrokalcinātus redz tikai mamogrāfijas izmeklējumā.

 

Vienīgā Baltijā pilnībā digitāla premium klases MR 3 teslu iekārta Philips Ingenia Ambient Experience 3,0 T. MR izmanto, ja USG vai mamogrāfija nav bijušas pietiekoši informatīvas metodes vai arī, ja ir diagnosticēts krūts vēzis, tālākās ārstēšanas taktikas vai operācijas apjoma izvērtēšanai, lai pārliecinātos, vai nav citu perēkļu un lai izvērtētu otru krūti. MR ir ļoti informatīva diagnostikas metode, ja krūtī ir vairāki audzēji, lai noteiktu to patieso skaitu, izmēru, precizētu iepriekšējās metodēs atrastus neskaidrus veidojumus. Krūtis ar MR izmeklē, ja ir atrastas vēža šūnas paduses limfmezglos, iedzimtības dēļ ir paaugstināts vēža veidošanās risks, kā arī lai izvērtētu ķīmijterapijas efektivitāti, implantu stāvokli, ja veikta krūšu plastiskā operācija.

Norise: MR izmeklējuma laikā sieviete guļ uz vēdera. Pacientei vēnā ievada kontrastvielu, tā pastiprināti uzkrājas vietās, kur ir intensīva asinsrite – tā ir viena no audzēja pazīmēm.

Der zināt: rezultāti ir precīzāki, jakrūšu izmeklēšanu veic laikā no 5. līdz 10. menstruālā cikla dienai.

 

 

Invazīvās izmeklēšanas metodes

Lai precizētu aizdomīga veidojuma dabu: labdabīgs vai ļaundabīgs, veic punkcijas biopsiju, lai iegūtu krūts audu paraugu. Atkarībā no nepieciešamā audu apjoma izmanto vairākas metodes.

 

  • Aspirācijas biopsija

USG kontrolē lokālā anestēzijā ar tievas adatas palīdzību no aizdomīgā veidojuma/cistas paņem šūnu vai šķidruma paraugu citoloģiskai izmeklēšanai.

 

  • Core biopsija

USG/MG (stereo takses) kontrolē ar speciālas adatas/pistoles palīdzību lokālā anestēzijā paņem lielāku audu paraugu histoloģiskai izmeklēšanai. Šī ir daudz informatīvāka metode, kas palīdz izvērtēt audzēja raksturu un izvēlēties ārstēšanas taktiku. Ja patoloģija redzama tikai mamogrāfijā, Core biopsiju veic mamogrāfijas kontrolē, šim nolūkam ir paredzēta speciāla stereo takses iekārta.

 

  • Vakuuma biopsija

Lielākus audu paraugus iegūst USG/MG kontrolē, izmantojot lokālo anestēziju. Pie mikrokalcinātiem, nelieliem veidojumiem, difūziem audu apvidiem vai struktūras asimetrijām, ko neredz ar USG, izmato vakuuma biopsiju. Vakuuma tehnoloģija neļauj biopsijas vietai asiņot. Jaunajā ARS Diagnostikas klīnikā ir vienīgā vakuuma biopsijas iekārta, kādas citur Latvijā un Baltijā pagaidām nav.

 

Mamologa, ķirurga –onkologa, ķīmijterapeita konsultācijas  

 

Koncentrējot visas izmeklēšanas iespējas vienuviet, ARS Diagnostikas klīnikā ir pieejama arī onkologa- ķirurga un ķīmijterapeita, asociētā profesora Jāņa Eglīša konsultācija, kurš ikdienā strādā Latvijas Onkoloģijas centrā. Profesors Eglītis konsultē ne tikai krūts dziedzeru slimību, bet arī citu onkoloģisko slimību gadījumos. 

 

Adrese:

Medicīnas sabiedrības ARS filiāle ARS Diagnostikas klīnika

  • Jāņa Asara ielā 3, Rīgā
  • Mamogrāfijas reģistratūra: 67 201 016
  • Reģistratūra: 67 201 007
  • www.ars-med.lv

 

 

 

 

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.