LV
RU

Pretalerģijas produkti

Pretalerģijas produkti SIGNE PURIŅA, Alerģisko slimību izmeklēšanas un ārstēšanas centra alergoloģe

1. Pretalerģijas produktiem ir tā saucamās paaudzes. Ko tas nozīmē?


Pirmās paaudzes antihistamīniem līdzekļiem (tavegils, suprastīns, dimedrols) ir īss darbības laiks (6 līdz 8 stundas), tiem piemīt izteikts miega efekts, un, lietojot ilgāku laiku, notiek pierašana - efektivitāte mazinās. Tie bieži rada sausumu gļotādās. Tos var ievadīt muskulāri injekciju veidā, ja nepieciešams. Otrās paaudzes antihistamīnie līdzekļi darbojas 24 stundas, pārsvarā nerada miega efektu, ne tikai mazina alerģijas simptomus, bet arī iedarbojas pret alerģisko iekaisumu, turklāt nemazinās efektivitāte, ja nepieciešama ilgstoša ārstēšana.

2. Vai ir pareizi lietot pretalerģijas produktu, vēl nejūtot alerģijas simptomus?

Polinozes (ziedputekšņu alerģijas) gadījumā ārstēšanu ieteicams uzsākt 12 nedēļas pirms gaidāmās sezonas. Pirms zināma kontakta ar alergēnu (piemēram, ciemošanās pie dzīvniekiem, ja ir alerģija pret tiem) vēlams ieņemt tableti 1 stundu pirms plānotā kontakta.

3. Vai vienas un tās pašas tabletes iedarbojas gan uz putekšņu, gan, piemēram, uz dzīvnieka izraisītām alerģijām?

Jā, jo medikaments neiedarbojas pret ierosinātāju, bet gan pret slimības izpausmēm.

NB! Aerobioloģisko alerģiju izraisošo augu ziedēšanas prognozi varat izlasīt www.zied.lv
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.