LV
RU

Pretiesnu preperāti

Pretiesnu preperāti Pilošs deguns nodevīgi liecina, ka piezagušās iesnas. Kas palīdzēs?

Aptiekā var iegādāties gan dabīgus preparātus (jūras ūdens, kas ir 0,9% nātrija hlorīda šķīdums; augu ekstraktu maisījumi), gan ķīmiskus, kas ātri noņem tūsku (tiek paplašināti deguna asinsvadi) un atvieglo elpošanu. Bērniem ieteicami deguna pilieni, bet pieaugušie labprāt izvēlas aerosolu. Ja šaubāties, ko iegādāties, noteikti konsultējieties ar farmaceitu!

! Iesnas svarīgi laikus un pareizi ārstēt, lai nerastos hipoksija (skābekļa daudzuma samazināšanās organisma audos; skābekļa bads).

! Ķīmiskos preparātus nav ieteicams lietot ilgāk par vienu nedēļu.

Kā pareizi šķaudīt?
Deguna dobuma gļotādas kairinājuma dēļ gaiss reflektoriski spēcīgā, īsā izelpā plūst caur degunu, parasti ar troksni. Svarīgi procesu neaizturēt, nenomākt, jo daba šādi, iesaistot daudzus muskuļus, ar lielu spēku palīdz atbrīvoties no baktērijām. Nevajadzētu arī mutei turēt priekšā plaukstu – jāšķauda elkonī vai jāaizgriežas prom no pārējiem un jānošķaudās.

Kā pareizi šņaukt degunu?
Deguns jāšņauc, aizspiežot vienu nāsi un spēcīgā izelpā izdalījumus virzot ārā no deguna. Svarīgi, lai spiediens nav pārspīlēti liels!
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.