LV
RU

Reto slimību pacientu atbalsta programma

Reto slimību pacientu atbalsta programma

Retās slimības ir dzīvību apdraudošas, hroniski novājinošas, reti sastopamas un ar augstu sarežģītas pakāpi. 


Neskatoties uz to, ka saslimšanas ir reti sastopamas, saskaņā ar aprēķiniem, Latvijā aptuveni 67 – 113 tūkstoši iedzīvotāju kādā viņu dzīves posmā skars kāda reta saslimšana.


“Latvijas aptieka” reto slimību pacientu veselības aprūpē pievērš uzmanību gan sadarbībai ar ārstiem, gan  ar pacientiem, viņu  ģimenes locekļiem.

Izvērtējot savu pieredzi un zināšanas, strādājot ar reto slimību pacientiem, īpašu uzmanību gribam vērst uz sekojošām “ Latvijas aptieka” priekšrocībām:

  • Pasūti un saņem visa veida medikamentus sev tuvākajā «Latvijas aptieka» tīkla aptiekā visā Latvijā
  • Īpašu, individuāli pielāgotu zāļu izgatavošana
  • Individuālu pasūtījumu izpilde
  • Pilna farmaceitiskā aprūpe, padziļināta informācija
  • Farmaceitu specializācija īpašu pacientu grupu aprūpē
  • Individuāla farmaceita piesaiste klientam
  • Risinājumi medikamentu, kam nepieciešami īpaši uzglabāšanas noteikumi, piegādē

 

  • Komunikācijai pacientiem:

Tālr. 29513572; 26160099

  • Komunikācija ārstiem:
Tālr. 27074050
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.