LV
RU

Rūpes par savu tuvinieku

Rūpes par savu tuvinieku

Latvijas aptiekas Sudraba kartes partneris – Dzīvības poga.

Kartes īpašniekiem:
1) -20% atlaide ķīlas naudai;
2) trīs mēnešu abonēšanas maksa ar 15% atlaidi;
3) noslēdzot līgumu uz 12 mēnešiem un apmaksājot visu summu, 10% atlaide atlikušiem 9 mēnešiem.Mūsdienu sabiedrībā neatkarība tiek uzskatīta par milzīgu vērtību. Pēc tās tiecas, to sargā, bet ir brīži, kad nošķirtība, gluži pretēji, var kļūt par problēmu.

Jo vecāki un nepatstāvīgāki kļūst cilvēki, jo vairāk viņi baidās apgrūtināt savus radiniekus, draugus. Taču, nonākot neparedzamā situācijā, saprotot, ka sazināties ar medicīnas personālu vai radinieku ir apgrūtinoš vai pat neiespējami, cilvēki sāk nožēlot, ka nav izmantojuši iespēju, par kuru kādreiz jau ir bijis runāts. Nespēja lūgt palīdzību ir viens no galvenajiem traģēdijas iemesliem vecāka gadagājuma cilvēkiem. Kad cilvēks piedzīvo insultu vai infarktu, spēkā ir pirmās stundas likums – jo ātrāk persona saņem neatliekamo medicīnisko palīdzību, jo lielākas izredzes viņu izglābt. Taču veikt nepieciešamo izsaukumu tādā situācijā patstāvīgi dzīvojošam senioram var izrādīties milzīgs izaicinājums.

Dzīvības pogas ierīces ļauj ātri izveidot balss kontaktu ar diennakts zvanu centra operatoru un lūgt palīdzību.

Telefons vai "Dzīvības poga"?

Daudzi joprojām atceras ķieģeļa izmēra pirmos mobilos telefonus. Salīdzinājumā ar tiem mūsdienu telefoni ir daudz ērtāki un funkcionālāki. Bet, jo sarežģītākas kļūst mūsdienu tehnoloģijas, jo grūtāk ir vecākās paaudzes cilvēkiem pilnvērtīgi izmantot tās ikdienas dzīvē.

Stresa, traumas vai pēkšņas nespējas gadījumā vecam cilvēkam var izrādīties praktiski neiespējami aizsniegt telefonu, atbloķēt to un izsaukt vajadzīgo numuru. Dzīvības pogas „Mājas programmas” rokassprādzei ir tikai viena poga. Pat pēkšņas nespējas brīdī vai sadzīviskas traumas gadījumā lietotājs varēs to nospiest, lai vēlāk sarunā ar diennakts zvanu centra operatoru precizētu situāciju. Pieredze rāda, ka panikas brīdī vecam cilvēkam var būt grūti izsaukt vajadzīgo numuru, citreiz viņš pat nespēj nosaukt savu vārdu. Šādā gadījumā zvanu centra operators nosaka to pēc lietotāja kartes un tad sazinās ar viņa tuviniekiem.

Turklāt rokassprādze ir ūdensnecaurlaidīga un radīta no hipoalergēna materiāla. To var valkāt visu diennakti, iet ar to dušā un tā neizraisīs reakciju pat visjutīgākai ādai.

Dzīvības pogas bāzes stacija uztver rokassprādzes signālu 100 metru rādiusā. Arī tad, ja cilvēks nospiež SOS pogu, esot ārpus mājas, un nespēj caur skaļruni apstiprināt izsaukumu, bāzes stacija nodod viņa trauksmes signālu tālāk, un zvanu centra operators izsauc nepieciešamo palīdzību.

Arī tad, ja mājās pēkšņi pazūd elektrība, bāzes stacija turpina strādāt. Tā ir aprīkota ar akumulatoru, kas nodrošina tās darbu 5 stundu garumā, līdz elektrības padeve tiek atjaunota. Stacijas nelielais izmērs padara to par ļoti portatīvu ierīci. Ja jūsu tuvinieks vasaras periodā dzīvo laukos, to ir iespējas pieslēgt arī tur.

Kā tas strādā?

Kad pakalpojums tiek pieslēgts, lietotāja mājās tiek uzstādīta bāzes stacija un lietotājs saņem rokassprādzi. Kad bāzes stacija un rokassprādze ir savienotas, lietotājs noregulē rokassprādzi un uzliek to uz rokas. Tā nav jāņem nost, mazgājot rokas vai ejot dušā – tā ir ūdensnecaurlaidīga un valkājama cauru dienu, tādējādi ļaujot parūpēties arī par cilvēkiem ar atmiņas zudumu.

Ja cilvēks pēkšņi jūtas slikti vai piedzīvo panikas lēkmi un viņam ir nepieciešama palīdzība vai atbalsts, bet parastos saziņas līdzekļus, tādus kā telefons, viņš izmantot nespēj, viņš nospiež SOS pogu uz rokassprādzes. Diennakts zvanu centra operators viņam atzvana un noskaidro situāciju, izmantojot skaļruni, kas ir iestrādāts mājas stacijā.

Ja klients apstiprina, ka viņam ir nepieciešama palīdzība, vai neatbild uz balss izsaukumu, zvanu centra operators izsauc neatliekamās medicīniskās palīdzības vai glābšanas dienestu. Tad operators sazinās ar lietotāja radiniekiem, lai nodrošinātu piekļuvi viņa mājai/dzīvoklim, vai nodod glābšanas dienestiem informāciju par pieejas kodiem mājai vai kāpņu telpai.

Palīdz visiem

Dzīvības pogai līdzīgas iekārtas aktīvi izmanto medicīnas, veselības aprūpes un rehabilitācijas iestādes visā pasaulē. Vecāki cilvēki bieži nonāk nelaimē, jo kautrējas lūgt citiem palīdzību. Viņu rūpes par savu bērnu ērtībām var izrādīties lielākas nekā rūpes par sevi. Tāpēc bieži vien uz pirmo priekšlikumu par tādas sistēmas iegādi un uzstādīšanu viņi atbild „nē”. Šeit ir svarīgi akcentēt, ka šī programma ir domāta ne tikai paša lietotāja drošībai, bet arī viņa tuvinieku sirdsmieram.

Sniedzot palīdzību cilvēkam nelaimes gadījumā, svarīgi, lai glābšanas dienestiem un medicīniskajam personālam ir pieejama maksimāli pilnīga informācija par pacientu. Arī par to var parūpēties Dzīvības poga. Veicot atbildīgo dienestu izsaukumu zvanu, centra operators (ar lietotāja un viņa tuvinieku iepriekšēju piekrišanu) atklāj tiem svarīgus datus par lietotāja veselības vēsturi, reakciju uz medikamentiem un citām svarīgām niansēm. Nepieciešamības gadījumā zvanu centra operatori veic arī atgādinājuma zvanus lietotājiem par savlaicīgu medikamentu uzņemšanu.

Rokassprādze ne vien garantē tās lietotājam palīdzību ārkārtas situācijā, bet arī samazina kopējo trauksmes līmeni gan pašam lietotājam, gan arī viņa tuviniekiem. Dzīvības poga – veids, kā neuzkrītoši parūpēties par savu tuvinieku un ārkārtas situācijā savlaicīgi nodrošināt viņam kvalificētu palīdzību.

+37120666444
info@dzivibaspoga.lv
www.dzivibaspoga.lv

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.