LV
RU

Sācies balsojums par GADA FARMACEITS 2022 titulu

Sācies balsojums par GADA FARMACEITS 2022 titulu Latvijas veselības nozares nozīmīgākais pasākums “Gada balva medicīnā 2022” jau ir pavisam tuvu! Vai vēlaties pateikt paldies, izcelt kādu veselības aprūpē strādājošo?
 
Veselības aprūpe nav iedomājama bez farmaceitiem - zinošiem un empātiskiem, atsaucīgiem, dažkārt uzstājīgiem, smaidīgiem, neatlaidīgiem, atbalstošiem, nomierinošiem. Vairākkārt Gada farmaceita titulu ir ieguvuši tieši “Latvijas aptiekā” strādājošie speciālisti. Neapšaubāmi, šim raksturojumam atbilst ļoti daudzi mūsu aptieku tīklā strādājošie farmaceiti.

Iepazīstieties! Kitija Blumfelde – profesionāle ar lielo burtu. Labi zināma un augstu novērtēta ne tikai plašajā farmaceitu saimē, bet arī apmeklētāju vidū. Ļoti cilvēcīga, zinoša (ne velti ir arī mācību spēks RSU Sarkanā krusta medicīnas koledžā), ar labu humoru, kas ir kā papildu dziednieciskais līdzeklis.
Par Kitiju varētu tik daudz teikt – gan par saņemto Paracelza balvu, gan par darbu Latvijas Farmaceitu biedrībā, gan kampaņu “Dubults neārstē!”, gan par pircēju pateicībām, gan par darbu mūsu uzņēmuma farmaceitu padomē – šo uzskaitījumu varētu turpināt vēl ilgi. Lai arī Kitijas darba vieta ir Rīgā, droši varam teikt, ka viņas vārdu zina un augstu vērtē visā Latvijā, jo zināšanām, attieksmei un devumam nav robežu.
Mēs esam patiesi lepni, ka Kitija ir mūsu kolēģe un tieši “ Latvijas aptieka” ir viņas darba vieta.

➡“Latvijas aptieka” aicina sabiedrību godināt veselības nozares profesionāļus un ikvienu piedalīties balsojumā par Latvijas labākajiem mediķiem.
➡Balsojiet paši un aiciniet to darīt arī citus! Starp citu, ne tikai par Gada farmaceitu, bet arī par daudzām citām, kopumā 10, nominācijām.

To varat izdarīt:
➡Balsojumā lūgta papildu informācija par Kitijas Blumfeldes darba vietu:
Latvijas aptieka 42, Rīgā, tālr. 29724705

????Atcerieties, ka no vienas IP adreses varat nobalsot vienu reizi nedēļā. Balsojumus varat veikt līdz 2023. gada 24. februārim.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.