LV
RU

Skaistumkopšanas ABC. Langera līnijas

Skaistumkopšanas ABC. Langera līnijas

Pat vislabākais losjons, krēms, serums un citi sejas ādas kopšanas līdzekļi nebūs tik efektīvi, ja tiks uzklāti nepareizi.Mazliet no vēstures

Austrietis profesors Karls Langers (1819–1887) bija aizrautīgs anatoms. Strādājot Vīnes Universitātē, viņš kļuva par Anatomijas institūta direktoru. Desmit gadus pirms tam (1861), balstoties uz franču anatoma un militārā ķirurga Gijoma Dipitrēna (1777–1835) pētījumiem, Langers bija veicis atklājumu, kurš savu nozīmību joprojām nav zaudējis. Proti, ārsts secināja, ka punkcijas rezultātā ādā veidojas elipses formas nostiepums, neradot grumbas, jo šīs līnijas atbilst kolagēno šķiedru kūlīšu izvietojumam. Tā arī tās tika nosauktas – par Langera līnijām.

Spogulis – uzticams palīgs

Sejas ādas kopšanas laikā ieteicams ievērot Langera masāžas līnijas. Vislabāk to darīt pie spoguļa – ādu gan attīrot, gan tonizējot, gan ieziežot ar krēmu, gan vakarā noņemot kosmētiku un uzklājot barojošu krēmu. Šādi masējot, uzlabojas asinsrite, nostiprinās mīmikas muskulatūra, āda nezaudē tvirtumu, samazinās tūska, tiek arī aizkavēta priekšlaicīga krunciņu rašanās.

→ No zoda – pa apakšžokļa līniju virzienā uz auss ļipiņu.
→ No lūpu kaktiņiem – uz auss viduci.
→ No deguna spārniem – pa vaigu kauliem līdz auss skrimšļa augšpusei; vertikālā virzienā uz deguna sakni; no pieres vidus – uz deniņiem.
→ Ap acīm – no deguna pa uzacu līniju un tad no acs ārējā kaktiņa uz iekšējo. Āda šajā apvidū, sevišķi plakstiņi, ir sevišķi maiga, tāpēc izmanto tikai vieglas apļveida masāžas kustības, cenšoties ādu neiestiept.
→ Kakla priekšpusē – virzienā uz augšu (uz zodu) pa kakla ārmalu ar vienvirziena kustībām.


PADOMI

• Attīrošos līdzekļus un krēmus uzklāj virzienā no sejas vidusdaļas uz ausīm, viegli iemasē ar taisnvirziena vai apļveida kustībām, viegli papliķējot ar pirkstu spilventiņiem. Tā produkts piekļūst ādas dziļākajiem slāņiem, maigi atbrīvo no atmirušajām šūnām. • Pīlingu veic tikai ar vieglām apļveida vai spirālveida kustībām virzienā no sejas vidusdaļas līdz ausīm. To dara ne biežāk kā reizi nedēļā. Pīlings nav ieteicams, ja ir kuperoze (paplašināti sejas asinsvadi).

• Serums ir koncentrēts ādas kopšanas līdzeklis, tādēļ pēc attīrošā līdzekļa un tonika lietošanas to ņem uz pirkstu galiem pavisam nedaudz (zirņa lielumā) un iemasē ar vieglām kustībām. Pēc 10 sekundēm var uzklāt mitrinošo krēmu.

• Pirms dekoratīvās kosmētikas uzklāšanas ar mazām riņķveida kustībām sejā iemasē barojošu krēmu. Pēc tam sejai viegli piespiež salveti, tā noņemot krēma pārpalikumu.

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.