LV
RU

Tas, par ko nerunā skaļi, bet atklāti

Tas, par ko nerunā skaļi, bet atklāti Sieviešu vidū ir vairākas tēmas, par kurām cenšas skaļi nerunāt, un viena no tām ir GRUMBAS. Saudzīgāk skan grumbiņas, krunciņas, vārnu kājiņas, rieviņas. Tomēr, lai cik skanīgus sinonīmus mēs nelietotu, zemapziņā apzināmies, ka runa ir par novecošanos. Mēs par šīm tēmām negribam runāt skaļi, bet atklāti.


Gadiem ejot, āda zaudē savu tvirtumu, sāk parādīties pirmās krunciņas. Pie vainas ir elastīgo šķiedru, kalogēna un elastīna sintēze, kas ādā  samazinās. Šūnas atjaunojas lēnāk, āda kļūst plānāka un nepietiekami  spēj uzturēt sevī mitrumu, bez tam arī ādas krāsas tonis kļūst nevienmērīgs. Šo nepievilcīgo  raksturojumu var apturēt, pareizi kopjot ādu.


Pēc 20 gadu vecuma

Uzmanība Nr.1 ādai ap acīm. Maigā āda ap acīm uzrāda pirmās, galvenokārt saules izraisītās novecošanas pazīmes. Tādēļ vienmēr lietojiet ādas kopšanas krēmus ar SPF (sun protection factor) aizsargfiltriem un valkājiet platmales.


Pēc 30 gadu vecuma

Dažādie ārējie faktori, piemēram, saule, piesārņojums un arī hormonu svārstības bieži izraisa ādas raupjumu un pūtītes. Par ādu jāsāk domāt pastiprināti. Augļskābju un vitamīnu A saturošu ādas kopšanas produktu lietošana var uzlabot ādas tekstūru, toni un tās izskatu.

Pēc 40 gadu vecuma

Āda ir hormonālās novecošanās stadijā, kad, samazinoties estrogēnu līmenim, āda zaudē  lielu ūdens daudzumu šūnu audos. Tā izdala mazāk taukvielu, kļūst sausāka un plānāka, un grumbiņas kļūts arvien redzamākas. Šūnu atjaunošanās palēninās, un atmirušās ādas šūnas paliek uz ādas virskārtas ilgāku laiku. Tas liek aktivizēties ādas pigmentam, melanīnam, izraisot nevēlamu ādas brūno plankumu parādīšanos. Risinājums rodams produktos ar retinolu, jo vitamīnu A saturoši ādas kopšanas līdzekļi palīdz uzlabot gan ādas tekstūru, gan toni.

Lietojot retinolu (vitamīnu A) saturošus produktus var panākt līniju un grumbiņu samazināšanos, kā arī sekmēt ādas veselīgumu. Arī veselīgs dzīvesveids un gadiem atbilstoši ādas kopšanas paradumi var palīdzēt samazināt ādas novecošanās pazīmes.


Vai cīņa ar grumbām jums atgādina cīņu ar vējdzirnavām? Nebūt ne, jo talkā nāk dermokosmētika, vitamīni, zināšanas, un tad jau vecums, par kuru parasti skaļi nerunā, neliekas tik biedējošs, jo vecuma pazīmju - grumbu gandrīz nemaz nav.

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.