LV
RU

Tavi ieguvumi, ziedojot asinis

Tavi ieguvumi, ziedojot asinis

Pēc asins ziedošanas notiek asins šūnu atjaunošanās. Kad tu nodod asinis, organisms nekavējoties sāk atjaunot zaudēto asins apjomu.


Daži cilvēki uztraucas, ka asins ziedošana nav veselīga. Tas ir mīts! Ziedojot asinis, donors atbrīvojas no vecajām asins šūnām - eritrocītiem, un organisms ražo jaunas, kas efektīvāk izplata skābekli visā organismā. Tavs organisms atjauno asins tilpumu pēc asins ziedošanas 48 stundu laikā, un visas sarkanās asins šūnas - eritrocīti, ko tu zaudē asins ziedošanas procesā, atjaunojas četru līdz astoņu nedēļu laikā.

Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem regulārie asinsdonori dzīvo vidēji par pieciem gadiem ilgāk, jo viņiem notiek asinsrades sistēmas aktivizēšanās un uzlabojas imunitāte.

Katrs asins un asins komponentu donors:

• gūst morālu gandarījumu;
• saņem izziņu par asins testēšanas rezultātiem (pēc pieprasījuma);
• dabū uzkodu komplektu;
• pēc asins ziedošanas saņem kompensāciju zaudētā asins apjoma atjaunošanai 4,27 eiro, pēc plazmas nodošanas – 17,07 eiro, pēc trombocītu nodošanas – 28,46 eiro. Kompensāciju izmaksā bezskaidras naudas pārskaitījuma formā uz norādīto kontu;
• saņem izziņu par asins nodošanu, kuru, iesniedzot darba devējam, pienākas apmaksāta brīvdiena;
• gada laikā (365 dienu ietvaros) ziedojot asinis trīs vai vairāk reizes, pienākas Donora privilēģiju karte, kas dod iespēju saņemt dažādas atlaides.

Ievēro!
Cilvēki, kas regulāri ziedo asinis, vieglāk panes asins zudumu traumu, liela asins zuduma gadījumos.


Darba laiks filiālē Sēlpils ielā 9

Valsts asinsdonoru centrs strādā:
pirmdienās, ceturtdienās: 8.00 - 19.00 otrdienās,
trešdienās: 8.00 - 17.00 piektdienās: 8.00 - 15.00
Sestdienās, svētdienās: slēgts.

Kur piezvanīt un saņemt atbildi par asins ziedošanu?

Ja rodas jautājumi par asins ziedošanu, zvani uz bezmaksas informatīvo tālruni 80000003.
Vairāk informācijas www.donors.lv 


 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.