LV
RU

Tikai uz priekšu!

Tikai uz priekšu! Decembris vienmēr ir īpašs. Visromantiskākais, visbrīnumainākais mēnesis. Pārdomu un izvērtēšanas laiks. Vakardienas vairs nav, rītdienas vēl nav, ir tikai šodiena. Gadu mija ir kā robeža, kura jāšķērso, tāpēc jāizlemj, ko ņemt līdzi, ko aizmirst, uz ko cerēt.

Kāds slavens ārzemju basketbolists bija atradis savu laimes atslēdziņu – viņš iegādājās jaunu automašīnu un parūpējās, lai tai nebūtu... Kā jūs domājat – kā? Atpakaļskata spoguļa! Jā, viņš apzinājās, ka tas ir satiksmes noteikumu pārkāpums, taču šis jaunais, spēcīgais, talantīgais vīrietis to darīja ar skaidru nolūku – neskatīties atpakaļ! Tā viņš pamazām atbrīvojās no atmiņām par savu sūro bērnību, agrā jaunībā piedzīvotajām neveiksmēm, nodevībām un citām nelāgām lietām. Atpakaļskata spoguļa trūkums automašīnā viņam vienmēr atgādināja – neskaties atpakaļ! Tikai uz priekšu!

Vainas apziņa, bailes, pagātnes rēgi var attālināt no laimes, raizēšanās pat sīkām lietām piešķir lielas ēnas, bet mūsu pašu varā ir visu vērst par labu. Ja pats sev tici, tad tu esi neuzvarams! Tev pieder brīvība domāt, ko vēlies, un izvēlēties, kā justies, jo izjūtas rodas tikai no domām. Apstākļus kontrolēt nevaram, bet savu reakciju uz tiem – jā. Ja nu kas, der atcerēties austrumnieku gudrību: ja esi sadusmojies uz blusu, nav vērts dedzināt savas apakšbikses!

Pēc kā jūs šobrīd visvairāk ilgojaties? Pēc veselības, pēc spējas būt fiziski aktīviem, pēc iespējas pavadīt laiku ar saviem mīļajiem cilvēkiem...? Vislielākie sasniegumi nav nekā vērti, ja nav, ar ko tajos dalīties. Panākumu noslēpums – sapņiem un vēlmēm ir milzīgs spēks! Un laime atnāk pie tiem, kas ir pacietīgi. Tāpēc – izturību, gaidot veiksmi! Būs! Noteikti!

Rakstot vēstuli Ziemassvētku vecītim, nekautrējieties un neknapinieties, bet celiet savu komforta latiņu arvien augstāk. Ne pārāk strauji – sevis dēļ, jo uz brīnumiem gan visi ceram, tomēr drusku baidāmies – ja nu... Bet par dāvanām nav jācīnās – tikai tās jāvēlas. Atcerieties – „Es ticu, ka ir brīnumi, kas necerēti nāk...” (Poruks) Tiešām, brīnumi ir! Dāvanu dalītājs ir mums labvēlīgs un vēlas iedot tieši to, kas mums katram vajadzīgs, to, kas mums sagādās prieku. Pārticību, mīlestību, laimi, veiksmi. Tās ir dāvanas, ar kurām pēc tam varam dalīties.

Lai mums ikvienam ir tas, kas vajadzīgs, un lai pietiek, ar ko dalīties!

Jūsu Latvijas aptieka

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.