Triecienviļņu terapija novērš sāpes
–Katru gadu Medicīnas sabiedrība ARS mērķtiecīgi paplašina fizikālās medicīnas aprīkojumu, lai palīdzētu saviem pacientiem ātri, nesāpīgi, bez spēcīgu medikamentu lietošanas un uzturēšanās stacionārā atgūt veselību.
Mūsu aktuālākais jaunums ir premium klases ierīceDornier MedTech Aries, ko izmantojam triecienviļņu terapijā, turklāt tas ir vienīgais Latvijā.
–Ko var ārstēt ar triecienviļņu terapiju?
–Šo metodi var lietot ļoti plaši, bet visbiežāk to nozīmē, ja masāžas un citas fizikālās procedūras nesniedz cerēto rezultātu.
Triecienviļņu terapija labi palīdz ārstēt dažādas kaulu un locītavu slimības, piemēram, no traumas vai pārslodzes iekaisušu locītavas cīpslu, kas rada akūtas/hroniskas sāpes. Tā palīdz likvidēt sāpes pēc sporta/sadzīves traumām, piemēram, tenisista elkoni – sāpes elkoņa locītavā, arī plaukstas, pleca locītavā, muguras sāpes, ceļa saitītes iekaisumu jeb „lēcēja celi”, – tā ir ļoti populāra kaite sportistiem un dejotājiem. Triecienviļņi novērš sāpes, ko rada dažādi muskuļu savilkumi un iekaisumi, tā dēvētie trigera punkti, kas ir kakla, plecu zonā un starp lāpstiņām,. – ļoti izplatīta vaina tiem, kuri daudz laika pavada pie datora un automašīnas stūres.
Ar šo metodi ārstē Ahilleja cīpslas iekaisumu, pēdas saišu iekaisumu, papēža radziņus, arī košanas muskuļa iekaisumu, kā arī sabiezējušus rētaudus, – terapija padara tos mīkstākus, gludākus un mazina sāpes.
Labā ziņa vīriešiem: ar šo metodi sekmīgi ārstē potences traucējumus jeb erektilo disfunkciju, –tā uzlabo asinsriti dzimumloceklī, veido jaunus asinsvadus, kas pārkārto asins plūsmu pozitīvā gultnē un atjauno dabisku erekciju.
–Kā nokļūt uz triecienviļņu terapiju?
Vispirms ir nepieciešama fizikālas un rehabilitācijas medicīnas ārsta konsultācija, lai izvērtētu sāpju iemeslu un izvēlētos pareizo ārstēšanas stratēģiju.
–Kā norit procedūra? Vai sāp?
–Procedūra nav invazīva. Tā nav sāpīga, tāpēc nav vajadzīga atsāpināšana. Dažās vietās var būt jūtama minimāla sāpju sajūta, bet tā tam ir jābūt. Procedūra rada vieglu tirpšanas sajūtu un nogurumu. Procedūru veic ambulatori. Manipulācijas ar aplikatoru notiek ārpus pacienta ķermeņa –uz ādas. Starp ādu un aplikatora darba virsmu tiek uzklāta želeja, kas vada ultraskaņu, – tā nodrošina triecienviļņu vadīšanu. Aplikatoru liek statiski virs ārstējamās vietas vai slidina pa ādu noteiktā iedarbības areālā.
–Kā darbojas triecienviļņi?
–Mehāniskie triecienviļņu impulsiizplatās pacienta audos kūlīša veidā, savā ceļā īslaicīgi paaugstinot un pazeminot spiedienu audos. Terapijā izmanto triecienviļņu sērijas, īsu, ātru, mehānisku svārstību veidā. Tas iekustina virkni pozitīvu procesu– atslābina savilktos muskuļus, sekmē sakaļķojumu un iekaisumu uzsūkšanos, nodrošina audu barošanos un atjaunošanos.
–Cik procedūras ir nepieciešamas?
– Atkarībā no problēmas bet parasti 3 – 6 procedūras, ko veic 1– 2 reizes nedēļā, Katrai problēmai ir medicīniski noteikts nepieciešamo impulsu skaits.
Zināšanai: Triecienviļņus izmanto medicīnā, galvenokārt uroloģijā, ortopēdijā, kardioloģijā, rehabilitācijā un arī veterinārijā.
Plašāku informācija par triecienviļņu terapiju skaties www.ars-med.lv
Uzdot jautājumu
|
Uzdot jautājumu
|
Uzdot jautājumu
|
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.