LV
RU

Vai vēders kontrolē smadzenes?

Vai vēders kontrolē smadzenes? To, ka pastāv dažādu psiholoģisko faktoru saistība ar kuņģazarnu trakta traucējumiem, daudzi zina no personīgās pieredzes, vai ir dzirdēts no apkārtējiem.


Bet vai jūs zināt, kas ir KZS? Un kādi ir tā cēloņi?

KZS – kairinātu zarnu sindroms. Katram desmitajam pasaules iedzīvotājam ir kairinātu zarnu sindroma (KZS) simptomi. Trauksme un depresija bija viena no pirmajām diagnozēm, ko pagājušā gadsimta 90.gadu beigās sāka pētīt mikrofloraszarnu-smadzeņu ass kontekstā.


Kādi ir KZS cēloņi?

Cēloņi nav zināmi. Pamatā ir psihosociāli un fizioloģiski faktori. KZS saistīts ar veģetatīvās nervu sistēmas disfunkciju. Nopietna, ilgstoša stresa gadījumā, neatrisinātu ikdienas problēmu dēļ var pastiprināties zarnu jūtīgums, kas var izraisīt KZS.

Aizpildi pašnovērtējuma anketu!

MANI SIMPTOMI: vai tas ir KZS?
1. sadaļa
Vai Jums:
➔ Ir sāpes vai diskomforts vēderā, ko atvieglo vēdera izeja? 
➔ Ir sāpes vai diskomforts vēderā, kas rada sajūtu, ka ir nepieciešama vēdera izeja?

Vēdersāpes ir galvenais KZS simptoms. Ja uz jebkuru no jautājumiem 1. sadaļā atbilde ir JĀ, TURKLĀT simptomi ilgst ilgāk nekā trīs mēnešus un ir traucētas ikdienas aktivitātes – tas varētu būt KZS. Lūdzu, dodieties uz 2. sadaļu.

2. sadaļa
Vai Jums:
➔ Bieži pūšas vēders? 
➔ Bieži ir sajūta, ka vēders ir pietūcis (izpleties)? 
➔ Ir novirzes vēdera izejas biežumā (caureja vai aizcietējums)? 
➔ Ir neparasta vēdera izejas konsistence? 
➔ Ir novirzes vēdera izejas funkcijā (piepūle vai pēkšņa vēdera izejas nepieciešamība)?

Ja uz jebkuru no jautājumiem 2. sadaļā atbilde ir JĀ, tas varētu būt KZS. Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu, lai saņemtu plašāku informāciju!

IESKATIES!
Bifidobacterium infantis 35624® celms ir atklāts University College Cork. Palīdz mazināt kairinātu zarnu sindroma simptomus – mazina diskomfortu vēderā, vēdera pūšanos un meteorismu, sāpes vēderā, caureju un aizcietējumu.


B. infantis 35624® – zinātniski pētīts celms un ir iekļauts Pasaules Gastroenteroloģijas Organizācijas vadlīnijās.

Rekomendēta deva: 1x109 KVV 1reizi dienā, var lietot neatkarīgi no ēdienreizēm un jebkurā diennakts laikā, vismaz 4 nedēļas
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.