LV
RU

Veselīga, starojoša āda!

Veselīga, starojoša āda! To nenosaka tikai iedzimtība, bet ļoti lielā mērā arī mūsu ikdienas ieradumi.

Dzirdēts, ka viena otra sieviete lepojas, ka nekad neesot lietojusi sejas krēmu vai losjonu, jo „tikai dabīgs skaistums ir zelta vērtē!”. Taču kādai dāmai, kura savā 40+ gadu vecumā beidzot aizgāja uz skaistumkopšanas salonu, kā izrādījās, sejas āda jau ir kļuvusi sausa, dehidrēta un ļoti jutīga. Toties pēc diviem mēnešiem, pareizi kopta ar ādas tipam atbilstošiem līdzekļiem, tā acīmredzami kļuva veselīgāka, un arī sievietes noskaņojums krietni uzlabojās!

Pieejamais padomu klāsts par ādas aprūpi ir galvu reibinošs, taču lēmums par tās kopšanu katram ir individuāls. Jāielāgo tikai dažas lietas.

Pirmkārt, ādas kopšanas ikdienas rituāls sastāv no trim daļām:

• attīrīšana – sejas mazgāšana;

• tonizēšana – ādas pH līdzsvarošana;

• mitrināšana – atbilstoši ādas tipam un vecumam.

Otrkārt, uzmanība jāpievērš problemātiskajām zonām vai tām, kuras vēlaties uzlabot. Pie tādas rutīnas sevi vienkārši jāpieradina, un tad tas sagādās patīkamas emocijas!

Treškārt, lai gan zinātne, kas gādā par ādas kopšanas līdzekļiem, nemitīgi attīstās un pilnveidojas, tomēr tāds brīnums kā “nekavējošs rezultāts” vēl nav izgudrots. Pat vislabākais produkts jālieto vismaz sešas nedēļas vienu vai divas reizes dienā, un tikai tad pamanīsiet izmaiņas.

IETEIKUMI
▶ Ādas kopšanas līdzekļus uzklāj atkarībā no to konsistences – vispirms šķidrāko, tad biezāko. Secība, piemēram, šāda: sejas attīrīšanas līdzeklis, tonējošais krēms (ja tādu lietojat), serums un visbeidzot – mitrinātājs.

▶ Visvienkāršākais un svarīgākais solis jebkurā ādas kopšanas rutīnā ir mazgāšana, jo seja ik dienas saskaras ar apkārtējās vides piesārņojumu un citiem faktoriem. Mazgājiet un attīriet seju divas reizes dienā, no rīta un vakarā!

Tonizējošie līdzekļi mūsdienās vairs nav tādi kā senāk – produkti uz alkohola bāzes, kas izsusināja maigo ādu. Tonizējošs losjons ir pirmais solis, lai ādai nodrošinātu nepieciešamās minerālvielas un uzlabotu citu produktu uzsūkšanos. Tā sastāvā parasti ir alfa un beta hidroksiskābes, hialuronskābe, rožūdens, zaļā tēja, E un C vitamīni. Tonizējošo līdzekli uzklāj uzreiz pēc ādas attīrīšanas. Ja pēc sejas mazgāšanas vai attīrīšanas toniku neizmanto, tad ādas pH līmenis netiek normalizēts.

IETEIKUMS
Tonizējošo līdzekli vajag pavisam nedaudz, tāpēc to uzklāj nevis ar vates plāksnīti, bet ar plaukstām – iepiliniet tajās dažus pilienus un viegli iepliķējiet seju!

Mitrinošs līdzeklis mitrina un mīkstina ādu un ir vienīgais produkts, ko profesionāli skaistumkopšanas speciālisti un ārsti dermatologi iesaka lietot visu gadu neatkarīgi no ādas tipa. Lai izvēlētos savam ādas tipam piemērotāko, izmantojiet šo tabulu.


Dienas krēmi pasargā ādu no apkārtējās vides agresoriem, piemēram, no piesārņojuma radītajiem brīvajiem radikāļiem un UV starojuma. Savukārt nakts krēmu mērķis ir atjaunot ādas labsajūtu.

IETEIKUMS
Sejas ādu sausu un raupju var padarīt laikapstākļi, tāpēc jāizvēlas nevis barojošs, bet gan mitrinošs krēms, citādi sausums, blāvums un raupjums nepazudīs, bet var parādīties nepatīkams spīdums un laika gaitā izveidoties akne.

Maskas ir jauks papildinājums ādas ikdienas kopšanā. Jebkuru no tām uz sejas tur 20 minūtes, tad noskalo ar siltu ūdeni, nosusina un ieziež ar mitrinošu krēmu.
! Iegādājoties maskas, noteikti pievērsiet uzmanību anotācijai, jo dažādi masku veidi ādu ietekmē atšķirīgi.

Eļļas arī ir iecienītas skaistumkopšanā.

UZMANĪBU! Ja produktam pievienotas ēteriskās eļļas vai smaržvielas, tas var veicināt ādas iekaišanu.

PADOMI
• Ādas kairinājumu un iekaisumu cēlonis visbiežāk ir... pārmērīga centība! Lietojot pārspīlēti daudz kosmētisko līdzekļu, efekts var būt gluži pretējs cerētajam.

• Lai nomierinātu iekaisušu ādu, pamēģiniet auzas! Tās (vislabāk pilngraudu) sajauc ar dažām ēdamkarotēm ūdens, uzklāj uz ādas, ļauj apžūt un tad noskalo. Līdzīga iedarbība ir zaļai tējai, kas ievilkusies un jau atdzisusi, – ar to viegli noskalo seju.

• Pavasarī intensīvākai ādas mitrināšanai ieteicams serums. To iemasē uz noskrubētas ādas, pēc tam uzklāj mitrinošu krēmu.

• Arī pavasarī svarīgi izmantot sejas krēmu, kura sastāvā ir vismaz SPF 50 – tas nodrošinās ādas aizsardzību pret sauli.

• Vienmēr sev atgādiniet, ka stress uzreiz ir ieraugāms uz sejas, jo augstais hormona kortizola līmenis ādu novājina. Tāpēc dzīvojiet mierīgi!

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.