LV
RU

Ziemeļu matu pieradināšana - ceļvedis matu kopšanai lietainā un vējainā sezonā

Ziemeļu matu pieradināšana -  ceļvedis matu kopšanai lietainā un vējainā sezonā

Dzīvošana ziemeļu reģionos, kur valda lietaini un vējaini laika apstākļi, var būt diezgan liels izaicinājums veselīgu un skaistu matu saglabāšanai. 


Pastāvīga lietus un vēja iedarbība var ietekmēt jūsu matus, padarot tos sprogainus, blāvus un nevaldāmus. Šajā rakstā mēs izpētīsim ziemeļu matu tipu unikālās īpašības un apspriedīsim efektīvus veidus, kā cīnīties ar visbiežāk sastopamajām matu problēmām, ar kurām jāsaskaras šajā sarežģītajā klimatā.

Ziemeļu matu tipiem parasti ir atšķirīga tekstūra un uzvedība, ko ietekmē vietējais klimats. Šie matu tipi mēdz būt plānāki, trauslāki. Lietus un vēja vides faktori saasina šīs problēmas, tādēļ ir ļoti svarīgi pieņemt mērķtiecīgu matu kopšanas rutīnu. 


Biežas matu problēmas lietainā un vējainā klimatā:

  • Spurainība: pārmērīgs gaisa mitrums un pastāvīga vēja iedarbība var izraisīt matu kutikulu pacelšanos, izraisot čokurošanos un nepaklausīgus pavedienus.
  • Sausums: lietus ūdens, kā arī vējš, var iztīrīt no matiem dabiskās eļļas, padarot tos sausus, trauslus un tiem trūkst mitruma.
  • Lūšana: lietus ūdens un vēja kombinācija var vājināt matu stiebru, padarot to uzņēmīgāku pret lūšanu un šķelšanos.
  • Galvas ādas kairinājums: mitrums un mitrums var radīt ideālu vidi sēnīšu augšanai galvas ādā, izraisot niezi un blaugznas.

 


Padomi ziemeļu matu ārstēšanai lietainā un vējainā sezonā:

Mitriniet!

  • Izmantojiet mitrinošu šampūnu un kondicionieri, kas īpaši izstrādāts sausiem vai bojātiem matiem.
  • Vismaz reizi nedēļā uzklājiet dziļu kondicionējošu procedūru vai matu masku, lai atjaunotu mitrumu.
  • Apsveriet iespēju iekļaut nenomazgājamo kondicionieri vai matu eļļu, lai nodrošinātu papildu mitrināšanu un aizsardzību.

 

Aizsargājiet!

  • Valkājiet cepuri ar platām malām vai izmantojiet šalli, lai pasargātu matus no lietus ūdens un vēja.
  • Izvairieties doties ārā ar mitriem matiem, jo ​​tie ir neaizsargātāki pret bojājumiem.
  • Izmantojiet ūdensizturīgu vai pretmitrumu matu laku, lai izveidotu aizsargbarjeru.

 

Maiga un pareiza žāvēšana ir svarīga

  • Nosusiniet matus ar mīkstu dvieli, nevis enerģiski berziet tos, kas var izraisīt sprogas un lūšanu.
  • Kad vien iespējams, izvēlieties žāvēšanu gaisā, lai samazinātu fēnu radītos karstuma bojājumus.
  • Ja izmantojat fēnu, iestatiet to uz zemu vai vidēju siltuma iestatījumu un ievērojiet drošu attālumu no matiem.

 

Samaziniet karstumu, nekarsējiet.

  • Samaziniet karstuma veidošanas rīku, piemēram, taisnotāju un lokšķēres, izmantošanu, jo tie var vēl vairāk dehidrēt matus.
  • Izmantojiet bezkarsuma veidošanas paņēmienus, piemēram, bizes vai rullīšu izmantošanu, lai iegūtu vēlamās frizūras.


Galvas ādas kopšana

  • Izmantojiet pretblaugznu šampūnu, ja novērojat pastiprinātu lobīšanos vai niezi.
  • Reizi nedēļā maigi noslaukiet galvas ādu, lai noņemtu jebkādu uzkrāšanos un veicinātu veselīgu vidi matu augšanai.
  • Regulāri masējiet galvas ādu, lai uzlabotu asinsriti un stimulētu dabisko eļļas ražošanu.

 

Lai rūpētos par ziemeļu matu tipiem lietainā un vējainā sezonā, nepieciešama nedaudz vairāk apzinātas pieejas. Ievērojiet padomus un samaziniet matu sprogošanos, saglabājot mitrumu un pasargājot matus no lūšanas. Atcerieties, ka ar pienācīgu aprūpi un uzmanību jūs varat saglabāt savu ziemeļu matu skaistu izskatu neatkarīgi no laikapstākļiem visa gada garumā!


Raksta autors: Cutrin
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.